W nowoczesnych wnętrzach jak i stylizowanych na stare z powodzeniem można użyć szkła jako jednego z elementów wykończeniowych. Różne jego rodzaje pozwalają na bardzo wiele możliwości wykorzystania.

Nowocześnie

Do wnętrz nowoczesnych bardzo dobrze komponuje się drewno, szkło i metal. Na bazie tych materiałów można stworzyć zarówno meble jak i położyć na ścianie. Tworzone z nich zestawienia wyróżniają się.

Lacobel

Dobrym materiałem wykończeniowym do nowoczesnych wnętrz jest lacobel. Szkło pokryte warstwą barwnego lakieru. Nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV. Nadaje się do wnętrz minimalistycznych czy eco design (do kupienia np. na stronie Lacobel Rzeszów Hurtowni Szkła R-K Glass).

Ścianki działowe do biur oddzielające poszczególne przestrzenie z powodzeniem mogą być wykonywane ze szkła. Do tego zaleca się lacomat. Jest to szkło matowe, pokryte specjalnym lakierem dającym wrażenie piaskowania powierzchni.

Może być montowany jako element barwny przełamujący jednolity kolor ścian. Interesująco wygląda także wzór ułożony z mniejszych szklanych elementów. W ten sposób można bardzo efektownie przełamać jednolite, monotonne przestrzenie, charakterystyczne dla dużych pomieszczeń.

Stylowo

W stylizowanych wnętrzach szkło także ma swoje miejsce. Z powodzeniem jest stosowane w klasycznym wystroju gdzie dopełnia całości.

Grafika na szkle

Także z dużym powodzeniem są tworzone ze szkła ciekawe elementy zdobiące ścianę. Interesująco i niestandardowo wygląda też grafika na szkle. Na tafli szkła można dzięki drukowi UV umieścić praktycznie wszystko, nawet własne zdjęcię.

Jest to dość niestandardowy component, który wyróżnia się i sprawia, że wnętrze nie robi wrażenia sterylnego. Dzięki temu, że mamy nieograniczoną wręcz paletę kolorów do wykorzystania możemy użyć grafiki do nadania wnętrzu pożądanych akcentów kolorystycznych.

Lacomat

Jest to szkło matowe, pokryte specjalnym lakierem dającym wrażenie piaskowania powierzchni. Jest to nie tylko ładne designerskie i eleganckie wnętrze ale także zapewnia odpowiednią dyskrecję i prywatność między odrębnymi pomieszczeniami.

W stylizowanych wnętrzach szkło ma swoje miejsce. Z powodzeniem jest stosowane nie tylko jako elementy mebli np stolików,  ale także dobrym motywem są lustra. Dają nam one możliwość kreowania przestrzeni. Można za ich pomocą wizualnie zwiększyć pomieszczenie, a także doświetlić je.

Meble na wymiar w Rzeszowie znajdziesz na Lobela.pl.