Mając własne przedsiębiorstwo nie zawsze mamy fundusze, aby zatrudnić osobną księgową, która codziennie będzie zajmowała się naszymi finansami i wystawiała FV.

Dlatego dziś przedstawiamy kilka prostych programów do fakturowania, które będziesz mógł obsługiwać sam lub ze swoimi współpracownikami, w dodatku takich, które nie są drogie w utrzymaniu.

ELISOFT Faktury

Jego największą zaletą jest to, że wersja bezpłatna pozwala na wystawienie aż 15 faktur w miesiącu! Jeśli więc mamy małą działalność gospodarczą, możemy śmiało zainstalować go u siebie na komputerze.

Faktura1Plus

Idealna także do sklepów rękodzielniczych, bo oprócz wystawiania faktur mamy możliwość generowania paragonów oraz pro form, w dodatku możemy prowadzić kartotekę kontrahentów i klientów, a pod koniec miesiąca wygenerować raport. Program posiada podstawową, bezpłatną wersję.

Invoicer

Kolejny bezpłatny program pełen funkcji idealnych dla małych przedsiębiorstw! Posiada wybór trzech języków i umożliwia wystawianie faktur oraz rachunków ze sprzedaży eksportowej.

Faktura Small Business

Płatny, lecz niezbyt drogi program z prostym interfejsem i wieloma przydatnymi funkcjami, w tym eksportowania danych do innych programów, np. biura rachunkowego twojej księgowej.

FakturaLight

Jeden z nielicznych, które mogą być obsługiwane przez system komputerowy IOS oraz Linux. Jak zapewnia producent, to program zgodny z obowiązującymi przepisami, szybki i posiada interesującą funkcję wysyłania faktur bezpośrednio przez adres emailowy – tak, jest to naprawdę spore ułatwienie.

Faktura Expert

Prosty i porządny program, który wydaje faktury, rachunki, paragony, WZ, ProFormy, marże i wiele innych dokumentów finansowych. Faktury tworzą się w PDFie. Udogodnieniem jest automatyczne pobieranie się danych o kontrahencie z GUS. Istnieje również wybór języków: angielskiego, niemieckiego i polskiego.