Pleksiglas czy też pleksa, między innymi pod takimi nazwami spotykamy polimetakrylan metylu, który ze względu na swoje właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki. Choć płyta pleksi wydaje się mieć swoje miejsce głównie w firmach, z powodzeniem odnajduje się w roli domowych produktów czy elementów, które dzięki zastosowaniu takiego materiału, wyróżniają się wyższą jakością, odpornością, ale i innymi zaletami.

Artykuł partnera

Czy na naszych ścianach znajdujemy miejsce na kolejne ramki z ulubionymi zdjęciami? Antyramy, które wpisują się w aranżacje nowoczesne, nieco surowe, ale i te dość tradycyjne, jednak z nutką elementu wyróżniającego, właśnie w postaci minimalistycznej oprawy dla pamiątkowej fotografii? Zapewne tak, a teraz pomyślmy, jakim wyzwaniem staje się znalezienie właściwej oprawy dla bardzo dużej grafiki lub fotografii, która ma zająć znaczną część ściany. Zwykła ramka ze szklaną szybą raczej się nie sprawdzi. Alternatywą stają się właśnie płyty z pleksi.

Zamiast ciężkiej ramy z szybą, która może być trudna do podwieszenia, a do tego stwarza ryzyko odpadnięcia od ściany, zniszczenia, a co gorsza, uszczerbku na zdrowiu, zdecydowanie lepiej postawić na płyty z pleksi. Pleksa to materiał trwały, wysoki jakościowo, odporny na uszkodzenia i lekki. Do dużych grafik czy fotografii, które mają zostać oprawione i zawieszone na ścianie, rynek nie znalazł dotąd lepszego rozwiązania.

Te cechy sprawiają, że płyty z pleksi dobrze sprawdzają się także w innych domowych zastosowaniach, np. drzwiach kabin prysznicowych. Nie sprawiają problemów w czyszczeniu, są transparentne, ale i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli do tego zamówione u sprawdzonego i rzetelnego producenta, jak chociażby w firmie https://www.audioplex.pl/, można być pewnym jakości idącej w parze z ceną, precyzji wykonania, ścisłego dopasowania rozmiarów, a na etapie wyboru i zakupu – fachowych porad. Pleksi w rozmaitych domowych rozwiązaniach – od elementów wyposażenia na akcesoriach kończąc, mówimy zdecydowane tak!