Dnia trzydziestego kwietnia mija termin składania deklaracji podatkowej. Usługa Twój e-PIT przeprowadza nas przez cały proces krok po kroku. Dzięki temu możemy w szybki sposób na tablecie czy komputerze rozliczyć się z danego roku podatkowego.

Po co się rozliczać

Mimo iż od tego roku Urząd Skarbowy rozlicza się za nas to i tak warto wcześniej sprawdzić w aplikacji e-PIT czy wszystko zostało dobrze uzupełnione i ewentualnie wprowadzić korektę. Zaakceptowanie rozliczenia sprawia, że zwrot podatku zostanie wykonany do 45 dni. Natomiast w niektórych przypadkach nawet w ciągu 30 dni.

Wszystkie przychody

W systemie Twój e-PIT mogą nie zostać uwzględnione wszystkie przychody jakie uzyskałeś w danym roku podatkowym, dlatego warto sprawdzić czy wszystkie dane zgadzają się ze stanem faktycznym. Jeśli są różnice należy je skorygować.

Koszty uzyskania przychodów

To samo dotyczy kosztów uzyskania przychodów. Dla własnej korzyści należy sprawdzić czy nie wkradł się gdzieś błąd albo czy wszystkie. Dla nas jest to tylko kilka minut roboty, a przecież dzięki temu możemy zyskać, płacąc mniejszy podatek.

Pieniądze
pixabay.com

Kontrola nad finansami

Jakkolwiek nie patrząc Twój e-PIT bardzo ułatwia funkcjonowanie. Dzięki bardzo prostej i intuicyjnej obsłudze możemy szybko dokonać rozliczenia z fiskusem. Jednak nie powinniśmy całkowicie odpuszczać sobie sprawdzania jak wygląda stan naszego konta. Jaką część pochłaniają podatki, co możemy sobie odliczyć od dochodu, a co od przychodu.

Oszczędność

Korzystanie z usługi e-PIT to nie tylko wygoda, ale też oszczędność. Nie musimy stać w kolejce przy składaniu deklaracji. W przypadku błędnego wypełnienia deklaracji program sam wyświetli nam gdzie jest problem i zaznaczy, co się nie zgadza. Dzięki temu unikniemy składania korekt, co niekiedy wiąże się z problemami, szczególnie jeśli wezwanie do skorygowania dostaniemy w połowie wakacji.

Co jeszcze zawiera w sobie program e-PIT?

Oprócz rozliczenia deklaracji podatkowej Twój e-PIT posiada też gotowe wzory, najczęściej wykorzystywanych pism w kontakcie z Urzędem Skarbowym. Dzięki temu nawet będąc w innym województwie możemy złożyć na skrzynkę podawczą do konkretnego urzędu dane pismo. Ponadto możliwe jest także dołączanie załączników z komputera.

Korzystając z usługi Twój e-PIT możemy nie tylko sprawnie i szybko rozliczyć się z fiskusem. Od tego roku jest dostępne gotowe rozliczenie na drukach PIT-37 i PIT-38. Jeśli więc rozliczamy się na tychże właśnie drukach to nasz wkład przy braku różnic będzie się ograniczał do zaakceptowania i wysłania deklaracji. Oczywiście wszystko zdalnie bez wychodzenia z domu.