Instagram przejął czołówkę mediów społecznościowych! Nastolatki już mniej czasu spędzają na popularnym Facebooku, a publikują jak szalone na Instagramie. Ostatnio wprowadzone przez Instagram funkcje zakupu umożliwia nawet zakupy! Jak wykorzystać potencjał i zarabiać na Instagramie?

Przygotowanie konta

Zanim założymy profil na Instagramie, musimy skoncentrować się na kilku ważnych rzeczach. Aby założyć profil firmowy, najpierw łączymy go z fanpage na Facebooku. Dostosowujemy profil do naszej działalności, obojętnie, czy jesteśmy artystami, blogerami, influencerami czy prowadzimy własny sklep internetowy. Należy uzupełnić wszystkie niezbędne informacje, w tym adres i numer kontaktowy.

Pamiętaj o stworzeniu profilu idealnego odbiorcy, uwzględniając wszystkie aspekty życia: wiek, zawód, sposoby spędzania czas wolnego, miejsce zamieszkania.

Porady dotyczące budowania społeczności na IG

Dodawaj co najmniej jedno nowe zdjęcia codziennie, aby zaangażować odbiorców. Nie możesz tego zaniedbać! Nie należy również przesadzać w drugą stronę. Publikowanie co kilkadziesiąt minut nowego zdjęcia nie ma racji bytu – ponieważ nie da się to pokazać wcześniejszym publikacjom. Pomyśl o odpowiednich godzinach wrzucania swoich nowych zdjęć po wcześniejszej analizie swojego profilu.

Zadbaj o spójne treści – skup się na jednym stylu zdjęć, rób estetyczne zdjęcia i pokazuj wyłącznie prawdę. Angażuj swoich odbiorców, odwdzięczając się komentarzami i odwiedzinami w ich profilu oraz prowadź interesujące dyskusje.

Instagram oferuje nagrywanie InstaStories, czyli krótkich historii, którymi możesz pokazać się „zza kulis” i opowiedzieć o tym, co robisz w ciągu dnia, co się ostatnio przydarzyło oraz przekazać najświeższe nowinki dotyczące twojej działalności.

Przy swoich zdjęciach oprócz wartościowych treści należy dodawać hashtagi. Na Instagramie należy pamiętać o używaniu wyłącznie tych, które nie są objęte blokadą (zakazane znajdziecie w sieci). Stwórz własne hashtagi, które będą opowiadały twoją historię i dzięki którym będzie łatwo odnaleźć cię w gąszczu treści.

Czego absolutnie nie należy robić

Instagram posiada swój własny algorytm, który ma za zadanie promowanie wyłącznie najbardziej interesujących nas treści oraz eliminowanie „śmieciowych”. Dlatego nie ma sensu kupowanie sztucznych obserwujących i korzystanie z najpopularniejszych hashtagów.

Zarabianie

Zarabianie w serwisie Instagram jest możliwe za pomocą kilku prostych kroków. Pierwszym z nich jest nawiązanie współpracy z firmą, która pasuje do naszego profilu i tworzenie postów sponsorowanych, zakładanie programów partnerskich lub promocji.

Możesz także pokusić się o sprzedaż swoich zdjęć lub nawet konta! Tak naprawdę jeśli tylko będziesz tworzył wartościowe treści i piękne zdjęcia, firmy same się do Ciebie zgłoszą.