Wiosna już tuż tuż. Co prawda do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale aura powoli daje nam do zrozumienia, że czas pożegnać się z zimą. Coraz częściej zdarzają się bardzo przyjemne temperatury, słońce nieśmiało wygląda zza chmur, po zalegającym śniegu też właściwie nie ma już śladu. Taka pogoda napawa nas optymizmem. Mamy więcej energii i dużo więcej ochoty na ciekawe spędzanie czasu. Wiosna daje kopa i motywacje do zmian. Nic więc dziwnego, że wiosną wiele osób podejmuje decyzje o tym by kupić nowe mieszkanie.

Jak zacząć?

Zanim zaczniesz wiosenne poszukiwania swojego mieszkania określ swoje oczekiwania. Weź kartkę, lub stwórz plik w komputerze. Następnie zapisz wszystko co wiąże się z tym jak miałoby wyglądać Twoje mieszkanie. Opisz dokładnie parametry: metraż, ilość pomieszczeń, piętro, dzielnica, czy to ma być bliżej centrum czy może na obrzeżach, czy zależy ci na miejscu postojowym, czy w pobliżu ma być szkoła, przychodnia czy supermarket. Jeśli jasno określisz swoje oczekiwania łatwiej będzie ci znaleźć wymarzone mieszkanie.

Bądź czujny

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o nowych nieruchomościach w swoim mieście musisz być czujny. Sprawdzaj lokalne serwisy o nieruchomościach i strony deweloperów. To najlepsze źródła informacji o nowych inwestycjach mieszkaniowych. Możesz też aktywnie szukać konkretnych mieszkań. Wystarczy, że wpiszesz do wyszukiwarki odpowiednie hasło np. mieszkania Tarnobrzeg.

Umów się na spotkanie

Gdy uda ci się wybrać kilka – kilkanaście interesujących cię mieszkań umów się na spotkanie z deweloperem. Nie kupisz przecież mieszkania tylko w oparciu o to, co zobaczyłeś w sieci. Zanim pójdziesz na spotkanie spisz listę pytań, tak by w trakcie spotkania pod wpływem emocji nic ci nie uciekło. Masz prawo zobaczyć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zapytać o technologię budowy i materiały wykorzystane przy powstawaniu inwestycji. Zapytaj również o dotychczasowe realizacje dewelopera. Możesz tez poszukać w sieci informacji o firmie i o realizowanych przez nią osiedlach.

Trzymaj emocje na wodzy

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. Wiąże się z ogromnym wydatkiem, często z kredytem na wiele lat. Nic więc dziwnego, że towarzyszą temu tak wielkie emocje. Warto jednak trzymać je na wodzy, nie kupować przysłowiowej dziury w ziemi, dobrze przemyśleć swoje oczekiwania, możliwości finansowe. Przemyśl dobrze swoją decyzję, prześpij się z nią i dopiero gdy będziesz mieć 100% pewność, że to mieszkanie jest dla ciebie daj sobie zielone światło. Powodzenia!