Zaproszenia są jednym z tych elementów przygotowań do ślubu, które naprawdę potrafią spędzić sen z powiek. Wcześniejsze przemyślenie kilku kwestii pozwoli uniknąć zbędnego stresu.

Znaczenie zaproszeń ślubnych

Nikt sobie nie wyobraża tradycyjnego ślubu, na który goście nie byliby uprzednio zapraszani poprzez wręczanie im papierowych zaproszeń. Jest to zwyczaj tak silnie zakorzeniony w społeczeństwie, że raczej nie straszne mu wszelkie cyfrowe trendy.

Zaproszenia ślubne najczęściej wręczane są przez przyszłą parę młodą osobiście, co dodaje temu wydarzeniu pewnej podniosłości, a także kieruje uwagę na samo zaproszenie, które powinno wytrzymać tę próbę.

Co powinno zawierać zaproszenie ślubne

Oczywistym faktem jest, że na zaproszeniu ślubnym muszą znaleźć się imiona oraz nazwiska obojga narzeczonych. Dla otrzymujących zaproszenie szczególnie ważna jest dokładna data ceremonii ślubnej oraz imprezy weselnej. Podobnie istotne są miejsca, w których będą się one odbywać. Kolejną informacją, która ma znaleźć się na zaproszeniu ślubnym, jest ta dotycząca potwierdzenia przybycia przez gościa – chodzi tutaj o datę, do której upłynięcia zaproszony powinien potwierdzić swoje przybycie. Towarzyszą jej numery kontaktowe do pary, dzwoniąc na które, można dokonać wspomnianego potwierdzenia.

Dodatkowymi wskazówkami, jakie powinny się znaleźć na karcie z zaproszeniem, są szczegóły dotyczące zakwaterowania czy preferencji co do formy upominków.

Projektowanie zaproszeń ślubnych

Jest kilka opcji do wyboru, jeśli chodzi o kwestię zaproszeń ślubnych. Możemy zamówić gotowe zaproszenia, które później uzupełnimy wymaganymi szczegółami. Można zamówić zaproszenia z opcją wcześniejszej personalizacji. W końcu projekt zaproszenia możemy wykonać samodzielnie i następnie zlecić jego wydruk drukarni – może to być na przykład drukarnia internetowa.

Przy samodzielnym wykonywaniu zaproszenia musimy przede wszystkim pamiętać o dobrym wyważeniu elementów dekoracyjnych tak, by nie przesłaniały zawartych na nim informacji. Trzeba także przemyśleć takie właściwości jak grubość papieru oraz format.

Wydruk zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne można wykonać, korzystając z różnych technologii druku. Najpowszechniejszą (m.in. ze względu na niskie koszty) jest technologia druku cyfrowego. Oprócz niej stosuje się także rytownictwo, tłoczenie, litografię, wytłaczanie czy druk termograficzny.

Komfortowym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług drukarni internetowej. Drukarnia internetowa realizuje zlecenia w pełni zdalnie, co pozwala zaoszczędzić czas w tym szczególnie zwariowanym okresie, jakim są przygotowania do ślubu.