Szukasz sposobu na długie pozbycie się owłosienia z nóg, pod pachami bądź w okolicy bikini? Zabieg depilacji laserowej to idealna propozycja dla osób, które po tradycyjnym goleniu borykają się z bolącymi podrażnieniami na swojej skórze. Oprócz tego to sposób na pozbycie się owłosienia, które po wykonaniu zabiegu nie pojawi się nawet przez rok. Dlatego na zabieg depilacji laserowej powinny skusić się również osoby, które nie chcą tracić czasu na czasochłonną depilację, którą należy powtarzać co kilka dni.

Jak działa zabieg laserowy na naszą skórę?

Depilacja laserowa to zabieg, opierający się na powierzchownym działaniu. Usługa nieinwazyjna, która pomimo tego, że odbywa się na powierzchni skóry to działa dogłębnie. Na uwagę zasługuje fakt, że jest wykonywana w coraz większej ilości salonów kosmetycznych. Jak sama nazwa wskazuje zabieg wykonuje się za pomocą lasera, który wyrywa włoski wraz  z mieszkiem włosowym, co pozwala na długotrwałą gładkość w miejscu wykonania zabiegu. Energia cieplna przez działanie lasera spala mieszki włosowe oraz cebulki, przez co na stałe włoski przestają wyrastać spod naszej skóry. Dużą zaletą jest fakt, że depilacja laserowa to w pełni bezpieczny zabieg. Oprócz tego po pełnej serii przeprowadzonych zabiegów, specjaliści w tej dziedzinie gwarantują, że włoski nie pojawią się przez bardzo długi odstęp czasu.

Zabieg depilacji laserowej – dla kogo?

Jak już wspomnieliśmy depilacja laserowa choćby taka jak ta: http://esteticon.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa-usuwanie-owlosienia/ jest idealnym sposobem na zaoszczędzenie czasu na pielęgnację miejsc, w którym odrastają nam niechciane włoski na naszym ciele. Z tego względu zabieg polecany jest osobom, które oczekują długotrwałego efektu gładkiej skóry bez wyrastających włosków. Oprócz tego osoby ze suchą, atopową skórą to również idealni kandydaci do wykonania zabiegu laserem. Kilka sesji laserem pozwala poprawić kondycję skóry, a wydepilowane miejsca nie będą wymagać tradycyjnego usuwania włosków, które w dużej mierze przyczyniało się do podrażniania skóry.

Pamiętaj o tym, wybierając się na depilacje laserową

Przed zabiegiem z pewnością osoba specjalizująca się poinformuje Cię jak przygotować się do pierwszej sesji. Ważne jest, aby już miesiąc przed wykonaniem zabiegu nie depilować skóry. W innym przypadku skóra tuż przez zabiegiem może być zbyt podrażniona, a laser jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Przed zdecydowaniem się na tego typu zabieg osoby, które biorą leki lub posiadają problemy skórne powinny skonsultować się z wybranym lekarzem. Ze względu na bezpieczeństwo zabiegu nie wykonuje się kobietom w ciąży oraz nie poddaje się depilacji skóry opalonej.