Dodatkowe 100 zł w ciągu miesiąca to dla przeciętnego Kowalskiego niezły zarobek. Jak wynika z raportu Głównego Urzędu Statycznego do stałej miesięcznej pensji dorabia już ponad 1,2 mln osób. I trudno się dziwić – po powrocie z pracy zamiast spokojnie usiąść przed telewizorem, większość z nas “łapie” dodatkowe zlecenia.

Artykuł partnera

Jeszcze nie znalazł się taki pracodawca, który płaciłby za leżenie brzuchem do góry. A szkoda! Na szczęście sposobów na dorobienie do wypłaty jest całe mnóstwo. Spokojnych i pracujących zainteresuje chwilówka w Pożyczce Plus, z kolei lubiących kreatywność i ruch – praca z laptopem w ręku bądź plenerze. Oto sposoby na szybki zarobek paru stówek do pensji!

Praca dodatkowa. Pisanie jest na czasie!

Jeśli posiadasz nieco wyobraźni, kreatywności, a przede wszystkim “kręci” Cię pisanie, możesz zabawić się w copywritera. To, na jakim polu zdołasz się odnaleźć, jest wyłącznie kwestią Twoich zainteresowań! Możesz pisać krótkie opisy reklamowe, notki do prasy lub artykuły na portale internetowe i blogi. Z kolei, jeżeli dobrze czujesz się w zadaniach lingwistycznych oraz ortografii, zostań korektorem języka! No chyba że, jesteś prawdziwym fighterem i marzysz, by podzielić się swoimi odczuciami z innymi – napisz książkę! Ba – nie musi być to Twoja własna! Zostań po prostu ghost-writerem.

Bez SEO ani rusz! Jak dorobić do pensji?

Wiesz w jaki sposób działają wyszukiwarki internetowe i „ogarniasz” SEO? W takim razie, zajmij się pozycjonowaniem stron. Tutaj również rozwiązań masz wiele. Możesz pracować dla klientów końcowych, zajmując się wyłącznie ich stronami internetowymi, ale też dla większych agencji, dla których będziesz wykonywać stałe zlecenia.

Liczenie jako praca online? Czemu nie!

W dzisiejszych czasach – księgowość to praca, którą również możesz wykonywać z zacisza własnego domu. W ten sposób masz możliwość pracy dla mniejszych działalności gospodarczych, a wszelkie poważniejsze sprawy, które wymagają kontaktu bezpośredniego, możesz załatwiać za pomocą telefonu bądź wideokonferencji.

Językowe łamigłówki – praca tłumacza online

Jeśli, któryś z języków obcych jest Twoją mocną stroną to nic nie stoi na przeszkodzie, byś nadal szkolił umiejętności i rozpoczął pracę jako tłumacz dla jednego z biur tłumaczeń online. Dobrą opcją jest również założenie konta na jednym z portali internetowych, które zajmują się oferowaniem tłumaczeń. No chyba że, interesuje Cię personalny kontakt z drugą osobą. Wówczas podejmij się udzielania korepetycji!

Pamiętaj jednak o tym, by przed przyjęciem jakiegokolwiek zlecenia sprawdzić osobę lub firmę, dla której będziesz świadczyć usługi! Uważaj na oferty, typu “500 złotych w tydzień”. Oszustów nie brakuje – a tego typu ogłoszenia zazwyczaj nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Poznaj także inne ciekawe pomysły na to „Jak dorobić do pensji?„!