Grzejniki kanałowe są idealnym rozwiązaniem zarówno w dużych obiektach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Montuje się je w podłodze pomieszczenia, które będzie nimi ogrzewane. Najczęściej grzejniki kanałowe zakładane są wzdłuż drzwi balkonowych oraz okien. Chronią one przed powstawaniem rosy na szybach, przed napływem zimnego powietrza z okien, tarasów czy balkonów oraz są świetnym uzupełnieniem ogrzewania podłogowego. Ich dodatkowym plusem jest to, że są praktycznie niewidoczne.

Kiedy warto pomyśleć o instalacji grzejników kanałowych?

Gdy zwykłe grzejniki nie wystarczają, bądź ich montaż jest utrudniony, albo gdy założenie ogrzewania podłogowego jest ograniczone bądź niewystarczające, warto pomyśleć o grzejnikach kanałowych. Zamontowany grzejnik kanałowy schowany jest we wnęce podłogi, więc nie wpływa na ograniczenie przestrzeni pomieszczenia, a gdy drzwi prowadzące do ogrodu lub na taras są częścią przeszklonej ściany, nie utrudnia do nich dostępu. Ponadto dostarcza ciepło w miejscach, w których są największe jego straty, z reguły w okolice ściany zewnętrznej.

Zalety zastosowania grzejników kanałowych

Warto pomyśleć o montażu ogrzewania kanałowego w każdym domu. Grzejniki kanałowe mają wiele zalet:

  • nie zajmują przestrzeni nad poziomem podłogi – o ich istnieniu informuje wyłącznie kratka zabezpieczająca, która dobrana w odpowiedni sposób stanowić może ciekawy element dekoracyjny;

  • pozwolą uniknąć zjawiska parowania szyb – w pomieszczeniach, w których zastosuje się tego typu ogrzewanie, można zapomnieć o skraplaniu się rosy na szklanych powierzchniach okien i drzwi;

  • ograniczają zjawisko nawiewania zimnego powietrze do wnętrza pomieszczenia;

  • zmniejszają negatywny wpływ nieszczelnych przegród na cyrkulację ciepłego powietrza w ogrzewanym lokum;

  • łatwość czyszczenia – dzięki giętkim przewodom przyłączeniowym istnieje możliwość łatwego odchylenia wymiennika i sprawnego odkurzenie dna wanny grzejnika.

Funkcjonalność

Ogrzewanie kanałowe to nowoczesna forma systemu grzewczego. Jest ona oszczędna, komfortowa i trwała. Swe zastosowanie znajduje zarówno w budownictwie jednorodzinnym, apartamentowcach, jak i w obiektach sportowych, halach produkcyjnych, lokalach usługowych, samochodowych czy budowlach sakralnych. Dzięki grzejnikom kanałowym możliwe będzie ogrzanie pomieszczenia oraz utrzymanie w nim odpowiedniej widoczności. Warto pomyśleć o ich montażu przy budowie każdego nowego domu.